Księgowość jest dziedziną z długą historią. W ciągu lat rozwijała się i stawała coraz bardziej przystępna w codziennej pracy. Nie warto obawiać się dalszej ewolucji. Automatyzacja pozwala oszczędzić czas i Twoje nerwy. Sprawdź, jak skorzystasz na rozwoju księgowości i wprowadzeniu prostej technologii.
Pierwsze zmiany w księgowości
Żmudne przepisywanie danych, obliczanie na kalkulatorze i ręczne wypełnianie tabelek są już dawno za nami. Pokazuje to, że nie powinniśmy obawiać się przemian w księgowości.
Pierwsza automatyzacja pracy księgowego miała miejsce w USA w połowie XX wieku. To w 1955 r. komputer po raz pierwszy obliczył listę płac w fabryce o nazwie General Electric. Od tego momentu księgowość weszła na nowy poziom. W 1978 r. do użytku trafił pierwszy program księgowy – Sage 50.
Jedynym plusem tradycyjnej księgowości jest to, że jesteśmy do niej przyzwyczajeni. Wiedzieli o tym już nasi przodkowie, którzy nie korzystali na co dzień z komputerów.
Księgowość na miarę XXI wieku
Automatyzacja wkrada się do wszystkich dziedzin życia. Nie ma w niej nic złego – ułatwia pracę i przyspiesza wykonywanie codziennych zadań (przykład z życia: chociażby kasowanie drobnych zakupów w kasach samoobsługowych!).
Tak, jak nie warto zamykać się na nowe rozwiązania w codziennym życiu, tak księgowość powinna zostać otwarta na większe możliwości.
Praca księgowych składa się w dużej mierze z powtarzalnych czynności. Nowe rozwiązania powstały, aby odciążyć od nich pracowników biur rachunkowych.
Otwartość księgowych na nowinki technologiczne niesie za sobą duże zalety.
Co możesz zyskać?
- przewagę nad konkurencją,
- zadowolenie klientów,
- oszczędność czasu.
Dzięki technologii, możesz obsługiwać klientów szybciej i oszczędzić czas na powtarzalnych czynnościach. Dodatkowy czas poświęć na sprawy zawodowe (np. dodatkowe analizy i przygotowywanie raportów) lub spędź go w dowolny sposób. Wyjście z rodziną i czas na swoje hobby brzmią dobrze, prawda?
Jakie dokładnie plusy oferują nowoczesne programy do biur księgowych? Sprawdź to na przykładzie Scanye.
Scanye, czyli ciągły rozwój
Scanye to obecnie więcej niż OCR. Oprócz odczytywania i księgowania faktur, pomaga w komunikacji z klientami, jest archiwum dokumentów i aplikacją dla przedsiębiorców.
Podstawą produktu Scanye są rozmowy z księgowymi. To dzięki nim wiemy, które funkcje będą najbardziej przydatne.
Zobacz: 5 funkcji Scanye o których mogłeś nie mieć pojęcia
Zautomatyzowaliśmy wszystkie czynności, jakie były możliwe, czyli:
- fakturowanie,
- odczyt danych z faktur,
- przypominanie klientom o zaległych dokumentach,
- przekazywanie faktur,
- przechowywanie dokumentów w szyfrowanym archiwum,
- wysyłka faktur do Urzędu Skarbowego.
Wniosek jest prosty: automatyzacja pracy księgowego to rzecz nieunikniona. Coraz więcej biur rachunkowych zgadza się z tym i dołącza do Scanye. Stawiają na rozwój, a pozytywne opinie zapewniają nas, że są to dobre decyzje. Tylko od Ciebie zależy, czy Ty również dasz szansę technologicznym rozwiązaniom.