Jeśli archiwizacja faktur nadal kojarzy się ze żmudnym gromadzeniem papierowych dokumentów w opasłych teczkach, a następnie w obszernych szafach, powinieneś jak najszybciej zweryfikować ten pogląd. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak możesz usprawnić gromadzenie danych.
Zawód księgowego przez wielu nadal kojarzony jest z osobą dźwigającą tony zaległych dokumentów, z których ilością niełatwo jest sobie poradzić. Nic w tym dziwnego, bowiem setki papierowych faktur, ręczne numerowanie i dekretacja nadal są codziennością w wielu biurach rachunkowych i księgowych. Warto mieć świadomość, że faktury online mogą znacząco zrewolucjonizować proces pracy księgowego. Sprawdź, jak to zrobić.
Świat biznesu nie zna litości. Przez drobne nieporozumienia czy zbyt słabą komunikację można stracić naprawdę cennego kontrahenta. Rozwiązaniem tych problemów może okazać się dobry program księgowy.
Praca zdalna w księgowości jeszcze do niedawna wydawała się niemożliwa. Piętrzące się faktury, dziesiątki papierowych dokumentów i obszerne archiwum - tak wyglądała codzienność większości pracowników działu finansów. Na szczęście to już przeszłość. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom, każdy księgowy może pracować zdalnie.
Księgowy to nie tylko osoba, która przepisuje dane z faktur, ale specjalista od naszych firmowych finansów. Musi posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale również chęć do ciągłego samodoskonalenia swojego warsztatu.
W ostatnich czasach automatyzacja i rozwój nowoczesnych technologii sięgnął zenitu. Niemal każdy sektor rynku został znacznie zdigitalizowany. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak technologia zmieniła codzienne życie i pracę księgowych?
Skanowanie faktur do programu księgowego cieszy się coraz większą popularnością. Poznaj kompendium, dzięki któremu łatwiej rozważysz plusy i minusy takiego rozwiązania.
Dowiesz się między innymi dlaczego nie warto konkurować ceną, jakich klientów unikać na starcie, przyjrzysz się średnim cenom usług księgowych oraz znajdziesz rady praktyków dotyczących wyceny swojej pracy.
Właściciel biura rachunkowego po pierwsze powinien lubić ludzi i nie traktować klientów jak piąte koło u wozu. A po drugie musi umieć dobierać pracowników. Dlaczego to takie ważne? Dowiesz się z wywiadu, który przeprowadziliśmy z udziałem Agaty Kowalczyk.
Prowadzenie Biura Rachunkowego to w dużej mierze sztuka trudnych wyborów. Na co postawić, by zamiast bycia samozatrudnionym stać się właścicielem dobrze prosperującej firmy zdradza Monika Pabijańska.