Poznaj autorów blogów z obszaru księgowości, którzy prezentują nowatorskie podejście. Świeże informacje, rzetelna wiedza i inspirujące cytaty – znajdź teksty odpowiadające Twoim upodobaniom. Sprawdź, kogo warto obserwować i zainspiruj się nowoczesnym podejściem.
Na dobry start
Zaczynamy od bloga przydatnego dla początkujących. Wpisy Anny Koniecznej z bloga i FB Naucz się rachunkowości adresowane są głównie do studentów, jednak dobrym pomysłem będzie podesłanie strony np. stażystom lub osobom odbywającym praktyki w Twoim biurze rachunkowym.
Jest to rzetelna dawka wiedzy doskonała na start. Autorka to wykładowczyni na uniwersytecie ekonomicznym i jak sama mówi – najbardziej lubi uczyć.
Chciałabym nieco zmienić podejście i tłumaczyć wam rachunkowość tak, jak sama życzyłabym sobie, żeby ktoś mi tłumaczył – prosto, lekko i przyjemnie.
cytat z bloga nauczsierachunkowosci.pl
Na blogu znajdziesz wiedzę plus praktykę.
Dużą zaletą jest jej nowoczesne podejście. Autorka co sobotę publikuje zadania z rachunkowości (wszystkie można znaleźć w na stronie w zakładce Blog -> Zadania lub na profilu FB). Rozwiązania publikuje kolejnego dnia na FB Naucz się rachunkowości. Autorka chętnie wchodzi w interakcję z czytelnikami.
To źródło wiedzy, którego nie powinna przegapić żadna osoba rozpoczynająca swoją karierę w rachunkowości.
Kobiecym okiem
Strona prowadzona przez kobiety i adresowana głównie do kobiet. Przyjemna szata graficzna, przypominająca, że księgowość to dziedzina kojarzona z kobiecością. Dzięki ustaleniu profilu czytelnika, stworzyły miejsce wyróżniające się wizerunkowo.
Ekspertki z wieloletnim i zróżnicowanym doświadczeniem związane są z firmą GrantThornton. Autorki specjalizują się m. in. w:
- obsłudze księgowej przedsiębiorstw (małych, średnich i dużych),
- audycie i przebiegu kontraktów outsorcingowych
- dziedzinie kadrowo-płacowej,
- zarządzaniem pracą zespołów projektowych.
Na blogu opisują bieżące informacje: newsy ze świata księgowości, omawiają najważniejsze przepisy i przypominają o terminach. W zakładce Nasze publikacje można znaleźć poradniki, przewodniki i zbiory najważniejszych informacji.
Rachunkowość ludzkim okiem
Blog Magdaleny Hosiawy – specjalistki do szkoleń on-line z rachunkowości to: praktyka, zrozumiały język i praktyczne przykłady. Jak sama wspomina, stawia na “rachunkowość ludzkim okiem”.
W jej artykułach znajdziesz szczegółowo tłumaczone zmiany ze świata księgowości, omawiane przepisy podatkowe (wraz z wyjątkami!), a także tematy lifestylowe (np. plusy i minusy zawodu księgowego, wskazówki jak efektywnie rozwijać się w rachunkowości).
Teksty tworzy dla wszystkich – nawet dla osób niewtajemniczonych w dziedzinę księgowości. Dzieli się spostrzeżeniami, podpowiada, na jakie zmiany w przepisach trzeba zwrócić uwagę, a w serii Q&A odpowiada na pytania czytelników.
Wierzę, że księgowość to coś więcej niż wklepywanie faktur. To fascynujący świat liczb, które opisują biznes. Uczę przyszłych księgowych jak przybliżać ten świat ich klientom, jak ubierać ich firmy w liczby i jak te liczby analizować – po to, by w przyszłości mogli realnie pomagać biznesom w rozwoju i czerpać w pełni satysfakcję ze swojej pracy
Magdalena Hosiawa
Tradycja w nowoczesnej formie
Lesław Niemczyk to doktor nauk ekonomicznych, wykładowca na uniwersytecie ekonomicznym oraz wieloletni praktyk.
Stawia na tradycyjne i rzetelne podejście do finansów i księgowości. Warto zauważyć, że jego konserwatywne podejście nie wyklucza jednak nowoczesnych technik przekazywania wiedzy.
Oprócz publikacji blogowych, książkowych i prowadzenia szkoleń, autor działa na YouTubie i redaguje newsletter w formie tygodnika. Prezentuje wiedzę w niezwykle przystępny sposób i dzieli się swoją receptą na sukces w finansach. Autor tłumaczy pojęcia uwzględniając rys historyczny i przybliżając tradycyjne podejście do pieniędzy.
Zdecydowanie potrafi zarazić swoim zainteresowaniem.
Z pasją o podatkach
Mariusz Makowski to kolejna na liście osoba z ogromną pasją. Doradca podatkowy, autor artykułów dla portalu Infor, czy Gazety Prawnej, autor szkoleń m. in. dla Krajowej Izby Podatkowej. Prezentuje ludzkie podejście, a także nieco inne spojrzenie na księgowość. Jak pisze:
Wbrew stereotypom, z którymi podejmowałem pracę w tej branży, podatki nie są nudne. Towarzyszą nam na każdym etapie życia (również i śmierci), a doradztwo podatkowe pozwala na łączenie wiedzy prawnej, ekonomicznej, rynkowej
cytat z bloga doradca-podatkowy.net.pl
Oprócz praktycznych informacji z zakresu doradztwa, reprezentowania podatników przed organami podatkowymi i sądami czy sporządzania wniosków i zeznań, znajdziesz tam teksty, które pozwolą ożywić pasję do księgowości osobom wypalonym zawodowo.
Można nauczyć się od niego podejścia pełnego pasji, a blog jest kopalnią inspirujących cytatów.
Dialog z doradcą podatkowym
Kolejnym specjalistą, którego warto obserwować jest Samir Kayyali. Ten doradca podatkowy prowadzi niezwykle angażujące odbiorcę działania w Internecie.
Prowadzi największą w Polsce platformę szkoleń e-learningowych w zakresie prawa podatkowego (www.samirkayyali.pl). Mówiący o podatkach ludzkim językiem na wielu eventach, spotkaniach i konferencjach.
Na jego FB znajdziesz:
- live, w których opisuje najważniejsze zmiany w świecie podatków,
- newsy publikowane w formie postów,
- wpisy luźniejsze, nieco felietonowe w których komentuje rzeczywistość w Polsce.
Cechą, którą wyróżnia pana Samira jest styl publikowanych treści. Treści na swoim FB wzbogaca o własne odczucia, mówi szczerze, a wiedzę przekazuje w interesujący, luźny sposób.
Księgowe Rewolucje
Natalia Gorczyca i Karolina Kozłowska prowadzą bloga dla księgowych. Udowadniają, że księgowość to biznes, który może być prowadzony z pasją i przynieść dobre zarobki.
O branży opowiadają z nieco innej perspektywy: poruszają tematy takie jak asertywność, wyznaczanie granic z klientem, a także o:
radości, jaką daje własna firma
- cytat z bloga https://ksiegowerewolucje.pl/
Do zapoznania się z ich wpisami zachęcają same tytuły kategorii artykułów, np. „Asertywność do cholery!”. Panie Gorczyca i Kozłowska piszą dla zwykłych księgowych, które mają problemy z organizacją pracy czy wyznaczania granic.
Udowadniają, że księgowa nie musi być osobą, która jest traktowana przez klienta jak siła robocza. Szczególnie ważny do zapamiętania jest tekst ich manifestu:
Wkurza nas postrzeganie księgowej jako pani od wszystkiego, która haruje za pół darmo. Wkurza nas, że otwarte mówienie o pieniądzach jest postrzegane negatywnie, a chęć dobrego zarobku jako pazerność i coś niestosownego. Wkurza nas, gdy oczekuje się od księgowej darmowej pomocy, dyspozycyjności 24h i wykonywania zleceń od ręki
cytat z https://ksiegowerewolucje.pl
Nowoczesne podejście – klucz do sukcesu
Wszystkich powyższych autorów łączy nowatorskie podejście do tematów z obszaru księgowości. Nie boją się wyróżniać na rynku i przecierają szlaki.
Scanye również stawia na ciągły rozwój. Jesteśmy czymś więcej, niż zwykłym OCR.
Pomagamy biurom rachunkowym wyprzedzić konkurencję, zdobyć nowych klientów i oszczędzić czas na powtarzalnych czynnościach.