Księgowość jest dziedziną z długą historią. W ciągu lat rozwijała się i stawała coraz bardziej przystępna w codziennej pracy. Nie warto obawiać się dalszej ewolucji. Automatyzacja pozwala oszczędzić czas i Twoje nerwy. Sprawdź, jak skorzystasz na rozwoju księgowości i wprowadzeniu prostej technologii.
Żmudne przepisywanie danych, obliczanie na kalkulatorze i ręczne wypełnianie tabelek są już dawno za nami. Pokazuje to, że nie powinniśmy obawiać się przemian w księgowości.
Pierwsza automatyzacja pracy księgowego miała miejsce w USA w połowie XX wieku. To w 1955 r. komputer po raz pierwszy obliczył listę płac w fabryce o nazwie General Electric. Od tego momentu księgowość weszła na nowy poziom. W 1978 r. do użytku trafił pierwszy program księgowy – Sage 50.
Jedynym plusem tradycyjnej księgowości jest to, że jesteśmy do niej przyzwyczajeni. Wiedzieli o tym już nasi przodkowie, którzy nie korzystali na co dzień z komputerów.
Automatyzacja wkrada się do wszystkich dziedzin życia. Nie ma w niej nic złego – ułatwia pracę i przyspiesza wykonywanie codziennych zadań (przykład z życia: chociażby kasowanie drobnych zakupów w kasach samoobsługowych!).
Tak, jak nie warto zamykać się na nowe rozwiązania w codziennym życiu, tak księgowość powinna zostać otwarta na większe możliwości.
Praca księgowych składa się w dużej mierze z powtarzalnych czynności. Nowe rozwiązania powstały, aby odciążyć od nich pracowników biur rachunkowych.
Otwartość księgowych na nowinki technologiczne niesie za sobą duże zalety.
Dzięki technologii, możesz obsługiwać klientów szybciej i oszczędzić czas na powtarzalnych czynnościach. Dodatkowy czas poświęć na sprawy zawodowe (np. dodatkowe analizy i przygotowywanie raportów) lub spędź go w dowolny sposób. Wyjście z rodziną i czas na swoje hobby brzmią dobrze, prawda?
Jakie dokładnie plusy oferują nowoczesne programy do biur księgowych? Sprawdź to na przykładzie Scanye.
Scanye to obecnie więcej niż OCR. Oprócz odczytywania i księgowania faktur, pomaga w komunikacji z klientami, jest archiwum dokumentów i aplikacją dla przedsiębiorców.
Podstawą produktu Scanye są rozmowy z księgowymi. To dzięki nim wiemy, które funkcje będą najbardziej przydatne.
Zobacz: 5 funkcji Scanye o których mogłeś nie mieć pojęcia
Zautomatyzowaliśmy wszystkie czynności, jakie były możliwe, czyli:
Wniosek jest prosty: automatyzacja pracy księgowego to rzecz nieunikniona. Coraz więcej biur rachunkowych zgadza się z tym i dołącza do Scanye. Stawiają na rozwój, a pozytywne opinie zapewniają nas, że są to dobre decyzje. Tylko od Ciebie zależy, czy Ty również dasz szansę technologicznym rozwiązaniom.
Scanye Sp. z o.o.
NIP 527 276 72 50
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
T +48 509 333 337
E-mail: kontakt@scanye.pl