Monety, kalkulator, dokumenty i długopis leżą na blacie

Błędy księgowości – jak zminimalizować ryzyko kosztownej pomyłki?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min Jak w prosty sposób uniknąć błędów w księgowości? Jeśli chodzi o sprawne zarządzanie działalnością firmy, kluczem do sukcesu jest wdrażanie najnowszych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza w tych działach, gdzie ryzyko błędu przekłada się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jedną z takich technologii oferuje Scanye. Oddaje w ręce pracowników księgowości program, umożliwiający szybkie skanowanie i cyfrowe archiwizowanie faktur. Korzystając […]

Dobrze i sprawnie wykonana praca jest jednoznaczna z oszczędnością czasu i nerwów, jednak błąd ludzki czy niedopatrzenie może się przydarzyć każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu pracownikowi. Aby tego uniknąć, warto korzystać z nowoczesnych narzędzi, które pozwalają zminimalizować ryzyko pomyłki.

Jak w prosty sposób uniknąć błędów w księgowości?

Jeśli chodzi o sprawne zarządzanie działalnością firmy, kluczem do sukcesu jest wdrażanie najnowszych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza w tych działach, gdzie ryzyko błędu przekłada się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jedną z takich technologii oferuje Scanye. Oddaje w ręce pracowników księgowości program, umożliwiający szybkie skanowanie i cyfrowe archiwizowanie faktur.

Korzystając ze Scanye, w prosty sposób można zautomatyzować proces wprowadzania faktur do systemu i ich bieżącą korektę, co przekłada się na znacznie mniejsze ryzyko błędu. Scanye usprawnia proces tworzenia cyfrowej przestrzeni do zarządzania sprawami finansowymi, zapewnia szybki obieg dokumentów i kontakt z partnerami biznesowymi. Pozwala zaoszczędzić cenny czas, który zamiast w biurze, można spędzić z najbliższymi.

Wprowadzając fakturę do systemu za pomocą programu Scanye, nie ma już konieczności zastanawiania się, czy wpisujemy dane do właściwej rubryki formularza, ponieważ program robi to za nas. Ponadto narzędzie to jest na tyle intuicyjne, że automatycznie przypisuje NIP do nazwy przedsiębiorstwa. Już na podstawie tych kilku funkcjonalności można przekalkulować, jak wiele czasu uda się zaoszczędzić, zarządzając rozliczeniami w ten sposób.

Firma korzystająca z rozwiązań Scanye nie tylko eliminuje ryzyko błędów w księgowości, ale również jest w stanie sprawnie przeprowadzić większą liczbę transakcji, co oczywiście przekłada się na jej realny zysk.

Nowe technologie w księgowości kluczem do sukcesu

Jeśli firma wykorzystuje dedykowane biznesowi oprogramowanie i dba o wizerunek nowoczesnego przedsiębiorstwa, w oczywisty sposób przekłada się to na zaufanie kontrahentów. Kluczem do sukcesu w biznesie jest terminowość. Korzystając ze Scanye, faktury nie tylko zostaną automatycznie zaksięgowane na czas, ale będą też sprawniej i szybciej rozliczane. Unikniemy nie tylko błędów, ale również zminimalizujemy ryzyko naliczenia kar za niezrealizowaną czy opóźnioną płatność.

Podobnie jest, jeśli chodzi o wewnętrzne i zewnętrzne audyty. To kolejna sytuacja, w której warto rozważyć wprowadzenie Scanye. Oprogramowanie umożliwia nie tylko automatyzację procesu wprowadzania faktur do systemu księgowości, ale jednocześnie archiwizuje dokumenty.

Czy księgowa odpowiada za błędy?

To bardzo częste pytania, zwłaszcza wśród młodych przedsiębiorców. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że każdy błąd w księgowości wpływa na funkcjonowanie firmy i jej renomę wśród kontrahentów.

Niezależnie czy rachunki prowadzi wewnętrzna księgowa, czy zewnętrzne biuro, Scanye sprawdzi się jako podstawowe narzędzie pracy przy realizowaniu sprawnych rozliczeń. Umożliwia sprawdzenie w ciągu godziny ponad 200 faktur. Dzięki automatyzacji procesu znacznie zwiększają się moce przerobowe firmy, a ryzyko popełnienia błędu znacząco maleje.

Scanye to nie tylko oszczędność czasu. Warto pamiętać również o innych zaletach wdrożenia tej technologii:

  • nie ma konieczności ciągłych dojazdów do klientów z fakturami, ponieważ wszelkie dokumenty przesłać można drogą elektroniczną,
  • system jest na tyle zautomatyzowany, że praktycznie eliminuje błędy. Faktury są sprawnie wprowadzane do systemu, przez co skraca się czas na obsługę pojedynczego klienta,
  • rozwiązanie podąża z duchem czasu i koniecznością bycia „eko”. Technologia Scanye to nie tylko deklaracje, ale faktyczne rozwiązanie, które przekłada się na oszczędność papieru. Dzięki nowym rozwiązaniom nie ma konieczności przechowywania papierowego archiwum, a można korzystać z jego dużo wygodniejszego cyfrowego odpowiednika. Ponadto przeniesienie systemu fakturowania do środowiska cyfrowego zmniejsza też obieg papierowych dokumentów między kontrahentami.

Błędy w księgowości to realne straty finansowe

Błędy i niedopatrzenia księgowego można przeliczyć na realne straty finansowe. Warto pamiętać, że bardzo często nie wynikają one z braku kompetencji, ale mało efektywnych narzędzi pracy, które są tak ważne przy bieżącej obsłudze wielu kontrahentów. Dziś liczy się czas, jesteśmy rozliczani za konkretne wyniki, ale nie wolno zapominać, że wykonywanie obowiązków zawodowych powinno również dawać satysfakcję. Scanye stawia przede wszystkim na ludzi, ale oddaje im w ręce oprogramowanie, które przekłada się nie tylko na efektywność ich pracy, ale również komfort i dobre samopoczucie.

Najnowsze artykuły